Osvětim

22.09.2017

Milý cestovateli,

mezi naše pravidelné akce patří poznávací expedice do Osvětimi, která je pravidelně pořádána 2x ročně. Je tomu tak zejména na jaře a podzim.

Jedná se o třídenní akci pro 9-12 účastníků, která je na vyšším lowcostovém standartu. V pátek odpoledne mezi 14-15h odjíždíme z Jablonce nad Nisou, přes Harrachov rovnou do Polska, příjezd do Osvětimi okolo 20h. V Osvětimi máme zajištěn prověřený guesthouse s příjemnou terasou, velmi hezkým zázemím a v blízkosti Auschwitz-Birkenau Memorial and Muzeum.

Do muzea se odchází ráno na prohlídku, která trvá okolo 3 hodin. Prochází se jednotlivé ubytovací bloky stráží a zaměstnanců Osvětimi, kde jsou vystaveny muzejní exponáty, dále popraviště, vězení a malé krematorium. Celou dobu je cesta provázena výkladem.

Po pauze na oběd následuje přesun do Březinky pravidelnou linkou. V Březince si projdeme ubykace vězňů, krematoria, "Kanadu", pomník obětem nacismu a povíme si další informace o funcki toho koncentračního tábora.

Večer můžeme zasednout k společné diskusi, či si stvořit program. V neděli ráno se přesouváme do solných dolů ve Věličce (59 Zl), či do Krakova k prohlídce historického centra. Zde záleží na preferencích skupiny, či na rozdělení aut (tzn, jedno auto do solných dolů, druhé do Krakova). Návrat do Jablonce je okolo 20h.

Celkové náklady jsou tvořeny z autodopravy, ubytování a z celkového pohybu po Osvětimi. Cena je 1500,- Je konečná a neměnná.

Cestou a Osvětimí provádí Niki, která má Osvětim naježděnou, a která má mj. vystudovanou pedagogiku v oboru historie.