Přes Peklo do Drážďan

07.11.2017


4.11.2017, 9:45 - moment, kdy to všechno začalo. Parta lidí stojí na parkovišti a představuje se. Nováčcci jsou nervózní a mazáci je uklidňují: "Přece nekoušeme - většinou..." Jak povzbudivé...

Nasedáme do aut a vyrážíme za dobrodružstvím. Cestou nesmí chybět kafe a "brunch". Než se nadějeme, vystupujeme ve městě Kromlau u aleje plné spadaného listí - Rakotzbrücke - náš první cíl. Po pár minutách chůze kouzelnou přírodou plnou podzimních barev, přicházíme k Ďáblovu mostu. Chápeme, proč tolik lidí ujede mnoho mil, jen aby získali krásnou fotku z tohoto mystického místa. Kouzlo kamenného mostu, který se klene nad Räkotzsee (Ďáblovo jezero), vzniká díky odrazu oblouku ve vodní hladině - vznikne kruh. To dokresluje pohádková atmosféra, kterou umocňují "princezny", které tam zrovna ten den předvádějí pohádkové modely pro fotografy. Tohle musí očarovat každého. Kdo by se nechtěl procházet šustícím listím v pekelném ráji?

Podle cedule zjišťujeme, že poblíž by se mělo nacházet Himmel und Hölle. Kamenné uskupení, které znázorňuje peklo, nebe a očistec, evokuje ďábelskou atmosféru naší party.

Snění ale končí a my pokračujeme do Drážďan. To bychom ale nebyli my, kdyby vše probíhalo v klidu. Po pár kilometrech narazíme na kolonu. Důvod ke stresu? S námi ani náhodou! Zesílíme hudbu, vytáhneme lepší vodu a párty může začít. S námi se nikdo nenudí.

V Drážďanech na nás čeká luxusní ubytování - BOTEL - ano, hotel na lodi. I na takových místech můžete přespat při low cost cestách. Rozdělíme si kajuty a vydáváme se na večeři a prohlídku nočního města. Kdo by čekal, že v Německu nemají dostatek německých restaurací? Hlady ale neumřeme...

Pokoj č. 20 nám poskytne prostor pro věčerní pokec, plánování následujícího dne i hraní her.

Druhý den nasedáme na tramvaj a míříme na prohlídku Die Gläserne Manufaktur - Skleněné manufaktury Volkswagenu. Je až neuvěřitelné, že se nám na prohlídku podaří dostat zadarmo. Vyfotíme se v nejnovějších modelech aut a na pár minut si vyzkoušíme, jaké to je být obklopen luxusem.

Následuje prohlídka centra Drážďan, kostela i s výstupem na věž, nejdelšího obrazu v Německu a mnoha dalších historických budov a míst.

Víkend ale už neuprosně končí a my se musíme pomalu vydat na cestu domů, rozloučit se a těšit se na fotky z výletu.

A moje rada na závěr? Suvenýry kupujte ve stáncích místo kamenných obchůdku, značně ušetříte. No prostě, jen debil (Niki) by to koupil hned na náměstí.

Paulina Mazur